Поради щодо вибору і весняної посадки саджанців

Поради щодо вибору і весняної посадки саджанців
Поради професіоналів 20.02.2013

 

В останнє десятиліття дуже виріс попит на декоративні дерева і чагарники. Ринок миттєво відреагував і запропонував нашим покупцям величезний асортимент декоративних рослин: від широкого найменування хвойних, листяних дерев і чагарників до багаторічних квітів і екзотичних рослин. На щастя, наші покупці не загубилися в такому розмаїтті, намітилися тенденції і пристрасті у виборі рослин. Незмінним попитом користуються хвойні дерева (сосни, ялини, ялиці, колоноподібні ялівці, туї) і хвойні чагарники (карликові ялини і сосни, сланкі ялівці, кулясті туї, тиси і т.д.). Алейні дерева, квітучі чагарники, багаторічні квіти - ці типи рослин дещо поступаються за попитом хвойним родичам.

- Що ж впливає на купівельний попит?

Перш за все Засоби масової інформації: журнали (чи має сенс перераховувати назви?), книги, тематичні телепрограми, виставки, інтернет. Великий вплив на смаки покупців надають відвідування демонстраційних садів Англії, Голландії, парків і скверів Європи. Виріс рівень ландшафтних дизайнерів допомагає покупцеві остаточно сформувати ідею власного неповторного саду. Існує ще один ментальний фактор, що формує попит «Хочу, як у сусіда: газон, гірку, барбекю і гойдалку!».
 Це природний процес розвитку і становлення культури ландшафтного дизайну.

- Що було модно купувати в минулому році?

Звичайно, відзначимо особливі вимоги покупців до якості рослин. Ціна відступила на другий план.
Останнім часом підвищився попит на дерева з рівними стовбурами і красивою кроною. Покупців сьогодні приваблюють крони дерев не тільки певної форми (куляста, плакуча і т.п.), а й різноманітного забарвлення листя.

Sakura KikuShidareБольшой популярністю користуються: Японські сакури з прекрасними рожевими квітами ('Kiky-Shidare', 'Royal Burgundy', 'Kanzan', 'Amanogawa'); величні платани; витончені і зворушливі берези плакучі «Yungii»; компактні сливи Пісарді з яскраво-бордовою листям; катальпи «Nana», з швидкозростаючою кулястою кроною; в'язи з плакучою і колоновидною кроною. І, звичайно, лідер продажів-Декоративні яблуні, по-простому "Райські яблучка". Чудове буйне цвітіння від ніжно-рожевого до малинового ранньою весною, рясні смачні плоди різноманітного забарвлення прикрашають дерева з серпня до глибокої осені. Покупці не залишаються байдужими до таких яскравих рослин в будь-який час року. Як і раніше в моді хвойні рослини: вертикальні форми ялівців (скельний 'Skyrocket', 'Blue Arrow'), кулясті форми туї (туя західна 'Danica'). Нові сорти ялівців: горизонтальний "Golden Carpet «і лускатий»Hunnetorp".  Новий сорт туї західної "Jantar" привернув увагу покупців компактною кроною і жовто-бурштиновим забарвленням хвої.
Sakura KikuShidare contПользуются попитом декоративні кущі з кольоровими листям: бузина 'Aurea'; свидина 'Elegantissimа» з белоокаймленнимі листям влітку, малінивимі листям восени і червоно-пурпуровими гілками взимку.

Найбільш актуальні питання, що задаються нашими читачами:

- Коли найкраще пересаджувати дерева? (або садити?)

Все залежить від саджанців:
- рослини з грудкою землі або з голою кореневою системою найкраще садити восени або ранньою весною. Весняна посадка починається відразу, як тільки трохи відтане грунт, і проводиться до початку травня, поки не починають активно рости молоді пагони. Осіння посадка починається в період листопаду і закінчується з настанням перших морозів.
- рослини з контейнерів можна висаджувати в грунт постійно з ранньої весни до морозів.

- Як краще вчинити, якщо немає можливості висадити дерево в грунт відразу?

- Саджанець бажано висадити у відкритий грунт якомога швидше. Якщо це неможливо зробити відразу, то потрібно стежити за тим, щоб земляний кому був завжди вологим і не залишати рослина на сонці. Рослини з голою кореневою системою необхідно захистити від пересихання коренів, наприклад, прикопати.
- Рослина, куплене в контейнері, необхідно регулярно поливати до моменту посадки.

- Як правильно посадити саджанець з грудкою землі?

- Для посадки викопують яму таких розмірів, щоб в ній вільно розмістився земляний кому. Оптимальний варіант-діаметр ями в півтора рази більше, ніж діаметр кореневої грудки. Землю, вийняту з посадкової ями, не викидають. Верхній родючий шар використовується для приготування грунтової суміші: торф, дернова земля, пісок (2:1:1). На дно ями небхідно покласти дренаж-бита цегла і пісок, шаром 15-20 см.у грунтову суміш рекомендується додавати повні Мінеральні добрива (Нітроамофоска, «гармонія універсальна», «Scotts Ландшафт-майстер», «Кеміра-універсал». Норма внесення добрива: 20-40 гр на 10 літрів грунтової суміші).
Коренева система саджанця з грудкою землі упакована в мішковину і обтягнута металевою сіткою. Рослина з грудкою акуратно помістити в яму, не растрясая ком. При цьому мішковина і сітка не знімаються, а лише розкриваються біля стовбура рослини, вивільняючи кореневу шийку. Потім засипати грунтовою сумішшю. Коренева шийка повинна бути на рівні землі! При посадці рослин завжди потрібно враховувати ущільнення і усадку грунту. Рослина після посадки необхідно рясно полити до повного промокання земляної грудки.
 Для кращого вкорінення рослин, рекомендується при посадці добре пролити кому розчином стимулятора коренеутворення» Корневин " (1 уп./ 5 л води).Кількість води залежить від розміру кома.
Після посадки дерев зі штамбом необхідно встановити міцну опору на термін до двох років. Стовбур дерева прикріпити до опори м'якими міцними ременями або прогумованої стрічкою (наприклад, транспортерної стрічкою).
Пристовбурні кола посаджених рослин рекомендується замульчувати торфом, корою, тирсою або скошеною травою. Це охоронить від висихання землі і росту бур'янів.

- Як правильно садити рослини, вирощені в контейнері, зокрема ялівці?

- Всі контейнерні рослини перед посадкою необхідно ретельно полити водою, кому повинен бути просочений вологою і не втрачати її відразу після посадки.
- Розмір ями повинен бути в півтора рази більше розміру контейнера (наприклад: розмір контейнера 20 х 20см, яма повинна бути не менше 30см шириною і 50см глибиною).
- На дно посадкової ями насипається дренаж-бита цегла і пісок шаром 15-20 см.з вийнятого грунту і торфу приготувати субстрат 1:1. Такий субстрат необхідний для адаптації кореневої системи. У субстрат необхідно додати комплексні мінеральні добрива з розрахунку 30-40 гр на 10 літрів субстрату.
- При посадці рослини коренева шийка повинна бути на рівні землі! Після посадки зазвичай відбувається ущільнення і осідання грунту, це необхідно врахувати. Особливо це стосується великомірних рослин.
- Дуже важливий полив при посадці контейнерних рослин. У перші два місяці після посадки рослинам необхідний регулярний полив під корінь, тому що коренева система рослини зосереджена в торф'яному субстраті, який швидко пересихає. У жарку пору року свіжопосаджені рослини необхідно поливати через 2-3 дні, в подальшому у міру підсихання.
Для збереження вологи рекомендується мульчувати грунт навколо рослини. Ялівці посухостійкі, але краще ростуть на грунтах середньої зволоженості.

У перший рік посадки рослини необхідно регулярно поливати і прополювати бур'яни. При появі шкідників-обробити рослини інсектицидами. Вносити добрива протягом першого сезону не потрібно, тому що вони внесені при посадці.

Розсадник "Сад вашої мрії" може запропонувати різноманітні саджанці декоративних рослин і надати професійну консультацію по посадці і догляду .

 

Будьте в курсі всіх новин питомнику