Садові роботи в ноябре

Садові роботи в ноябре
Поради професіоналів 01.11.2014

 

Перед настанням зимових холодів слід провести, мабуть, останні в цьому році садові роботи, з тим, щоб підготувати сад до зимівлі.

Питання, яке часто задають: чи треба поливати сад восени? Якщо кінець літа і початок осені були посушливими, то осінній полив просто необхідний. Не допускайте, щоб рослини зимували зневодненими. В цьому випадку різко зростає ймовірність їх вимерзання в сувору зиму. Найчастіше молоді прирости на кінцях гілок не стільки перемерзають, скільки висушуються під час холодів.
У листопаді ми рекомендуємо обов'язково провести полив дерев і чагарників - без такого поливу може наступити висушування, дерево буде більше схильне вимерзання взимку.
У першій декаді листопада рекомендується окропити рослини концентрованим розчином мінеральних добрив, для цього можна використовувати сечовину. Для досягнення потрібної концентрації досить 700 г на 10 л води. Обприскувати слід не тільки надземну частину Рослин, а й грунт під ними. Захоплюйте навіть самі кінці гілок, оскільки саме там можуть бути яйця шкідників. Також обробіть всі гілочки, розвилки, оскільки саме в розвилках і тріщинах кори зимують багато шкідників. Якщо на деревах ще висить листя, обприскування можна робити безпосередньо по листю. В опалому листі, під нею і в верхньому шарі грунту теж можуть бути гнізда шкідників. При обприскуванні розчином такої високої концентрації ви їх знищите: концентрування добриво проникне всередину, порушуючи сольовий обмін, і шкідник загине, а рослині під час спокою ви шкоди не завдасте.
Чому цей захід слід проводити тільки в кінці осені? Справа в тому, що рослини до цього часу повинні піти на спокій, а хітинові покриви більшості зимуючих шкідників ще недостатньо міцні. Безумовно, влітку таке обприскування робити не можна, воно викличе хімічний опік не тільки у листя, але і у зав'язей. ДО РЕЧІ, хімічні опіки при обприскуванні хімікатами підвищеної концентрації, а також термічні опіки при сильних заморозках проявляються у вигляді опуклих «родимих плям» і «бородавок» на плодах.
Повторно обприскування концентрованим розчином мінерального добрива слід зробити ранньою весною, до початку сокоруху. Застосовувані» точково " підвищені дози мінеральних добрив згубні не тільки для шкідників, але і для спор збудників грибних хвороб.
Звільніть стовбури і скелетні гілки дерев від лишайників. Використовувати для цього найкраще 7-10-процентний розчин залізного купоросу (приблизно 1 столова ложка купоросу на 0,3 л води) і просто змочіть лишайники цим розчином: вони самі відпадуть від гілок через деякий час.
Навколо плодових дерев рекомендується зробити кола з клею, щоб метелики зимової п'ядуна і їх личинки не могли заповзати на Дерева для відкладання яєць. Рецепт клею: соснова смола 10 частин, вазелін 1,5 частини, каніфоль 1,2 частини. Можна просто приклеїти на стовбур дерева липку стрічку для лову мух. В кінці листопада ці пристосування прибирають, білять стовбури, обгортають стовбури хвойними гілками і папером.
Зробити захист від гризунів-особливо це важливо для молодих дерев і чагарників. Для цього стовбури дерев можна обв'язати мішковиною, потім - обернути руберойдом і алюмінієвим дротом. Зверху руберойд можна побілити вапном. Ще один варіант матеріалу для обв'язки – склотканина або старі капронові колготки.
Обрізка ягідних кущів. Пагони, стебла малини обрізаються повністю на рівні землі; чорна смородина – краще плодоносить на молодих сильних пагонах, тому без жалю вирубуються окремо зростаючі, слабкі і старі пагони на рівні землі; білу і червону смородину - обрізати більш обережно, оскільки вони дають ягоду на старих гілках; у агрусу обрізаються старі, низько висять, неправильно зрослі пагони.
Щоб зберегти бульби жоржин і канн, після перших морозних ночей, коли надземні частини рослин підмерзнуть, потрібно викопати бульби для зимового зберігання і помістити їх в темне, сухе, захищене від морозу місце.

Укрийте на зиму тендітні рослини (магнолії, рододендрони, азалії, гортензії). Укриття проводиться безпосередньо перед заморозками, інакше вони можуть бути атаковані цвіллю або почнуть пускати кволі пагони під зиму.
Підготуйте троянди до зими, для чого зріжте залишилися зелене листя, сухі гілки. Рекомендується підгорнути троянди легкої, змішаної з гравієм або корою грунтом навколо підстави куща гіркою. Додатково, перед заморозками, необхідно встановити захист від гризунів і укриття не зимостійких сортових троянд.
Водні рослини, зокрема латаття, які влітку містилися в горщиках в басейні, необхідно перенести в льох, де температура буде підтримуватися на рівні 2-5 градусів. Попередньо обрізають всі старі і пошкоджені листя. Системи поливу слід продути для видалення з них залишків води.
Ставок в листопаді пора очистити від опаду і рослинного сміття. Воду з водойм краще не зливати до кінця, а лише трохи зменшити площу дзеркала. Щоб при замерзанні не деформувалося ложе водойми, можна занурити всередину пластикові бутлі, частково заповнені водою. Устаткування після чистки і сушіння теж забирається на зимове зберігання.
Звичайно ж, слід подбати про затримання снігу, що випадає взимку. Для цього можна використовувати різні способи: при перекопуванні грунту з осені не розбивати грудки грунту, встановлювати щити, класти гілки спиляних дерев на відкриті місця.

Рекомендації з підготовки теплолюбних рослин до зими.
Теплолюбні рослини слід ще до настання холодної погоди перенести в теплі місця. Для цієї цінуй добре підійдуть світлі неопалювані підвали, сходові клітки або світлі прохолодні кімнати з великими вікнами. Необхідно, щоб температура в цих приміщеннях не опускалася нижче нуля.
Олеандру добре підходить світле прохолодне приміщення з температурою від 3-5, але не вище 12 градусів. При цьому полив повинен бути помірним, щоб не допускати застою вологи. Оголені гілки цієї рослини восени рекомендується обрізати.
Слід звернути увагу на зимівлю таких екзотичних рослин, як, наприклад, лавр або цитрусові. Під час зимового спокою такі рослини не повинні перебувати в занадто темному приміщенні. Хороша температура для них складе від 5 до 10 градусів.
Для бугенвиллии підійде світле приміщення з температурою повітря від 10 до 15 градусів.
Мирту, касії і каллістемону слід забезпечувати позитивну температуру не вище 5 градусів тепла. Діжкову бругмансію і фуксію можна помістити в темне приміщення, температурний режим – приблизно той же, що і в попередньому випадку.
Перед розміщенням рослин на "зимових квартирах" не забудьте виключити присутність шкідників.

 

Будьте в курсі всіх новин питомнику