Садові роботи в січні

Садові роботи в січні
Поради професіоналів 14.01.2014

Січень-найзручніший місяць для планування робіт, які потрібно провести на ділянці в майбутньому літньому сезоні.
1. Намалюйте план ділянки, намітьте на ньому місця посадок, визначитеся з асортиментом, вкажіть терміни. Можна скласти кошторис майбутніх покупок: рослин, насіння, аксесуарів. Є час почитати профільні журнали, ознайомитися а асортиментом продукції, пропонованої розплідниками, а також познайомитися з новинками.
2. Подбайте про добрива, Засоби захисту рослин від шкідників і хвороб. Визначте, що саме і скільки вам треба, після чого вирушайте по магазинах.
3. Січень-один з найхолодніших місяців року. Основна турбота садівників-захистити рослини від пошкодження морозами і гризунами.  Сніг може доставити великі неприємності-під його вагою гілки можуть обломитися. Тому треба своєчасно струшувати сніг (особливо мокрий) з гілок. Слід зняти з дерев і спалити всі зимуючі гнізда шкідників, якщо ця робота не була виконана восени. Муміфіковані плоди теж не можна залишати на гілках.
4. Миші і зайці можуть підгризати кору на плодових деревах. Якщо восени ви побілили стовбури водоемульсійною фарбою, то ця біда вам не загрожує — миші такі дерева не чіпають. Не чіпають вони і дерева, стовбури яких були обгорнуті капроновими колготками або пропіленовим волокном (його використовують для мішків під цукор та інші товари). Обв'язку слід робити до самої землі і навіть привчити її грунтом. Молоді деревця не білять, а саме обв'язують. Робити обв'язку стовбурів руберойдом або іншим чорним матеріалом не рекомендується, так як в сонячну погоду вдень стовбури швидко нагріваються, а вночі охолоджуються. Така різка зміна температур погано позначається на стані кори (утворюються тріщини на стовбурах).
5. Підгодовуйте птахів. Особливо подбайте про наших друзів-синичок.  Вони прилетять поласувати, а заодно і почистять стовбури від зимуючих на корі шкідників. При відсутності корму птиці можуть викльовувати плодові бруньки на деревах
6. Січень - дуже вдалий час для закупівлі насіння. Спочатку складіть план посіву, вирішіть, де, що і скільки ви хочете посіяти, потім перегляньте запаси насіння, що залишилися з минулих років, і перевірте терміни їх використання. Тепер складіть список того, що вам треба докупити, і вирушайте в магазини. Купувати насіння краще в фірмових магазинах для садівників.
7. Слід відремонтувати сходи, ящики, Садовий інвентар та інструменти, закупити відсутні, зробити підпори для установки під рясно плодоносні дерева.
Вдалого сезону!

Будьте в курсі всіх новин питомнику