Садові роботи в лютому

Садові роботи в лютому
Поради професіоналів 01.02.2014

У цій статті ми хотіли б дати вам поради, пов'язані з особливостями садових робіт в лютому.
Після відлиги не забувайте розбивати крижану кірку, яка утворюється на клумбах, в квітниках з багатолітниками і на газоні: це запобіжить загибель рослин від нестачі повітря і від перепрівання.
Слідкуйте за тим, щоб пристовбурні кола біля дерев були покриті снігом: це знизить ризик підмерзання коренів. Не забувайте про те, що саме в лютому температура грунту в зоні залягання коренів падає до мінімальних значень за всю зиму. Хочемо також нагадати, що після розчищення садових доріжок від снігу не слід посипати їх сіллю: потрапляючи в грунт, сіль згубно впливає на рослини. Засоленість грунту небезпечна тим, що рослини не зможуть отримувати з неї вологу навіть після рясних опадів.
Лютий-час для проведення санітарної та формує обрізки декоративних дерев.
У лютому цілком можна починати сіяти однорічники, які мають довгий вегетаційний період. Квіткові однолетники, посіяні в січні (наприклад, бегонія, гвоздика Шабо) можна распикировать. В кінці лютого можна починати пересадку кімнатних і балконних рослин. За день до пересадки їх слід рясно полити.
Сіянці плодових дерев, які ви до сих пір зберігали в підвалі, в лютому можна прищеплювати.
Кінець лютого-саме час для вирощування розсади жоржин. Для цього дістаньте корнеклубни, які зберігалися у вас в непромерзаемом місці, посадіть в горщик, заповнений свіжою землею і поставте в місце, де буде забезпечена хороша циркуляція повітря (наприклад, на підвіконня). Верхню половину бульби при посадці залиште неприкритою: приблизно через три тижні з нього підуть нові пагони. Виросли до 3см пагони зріжте і видаліть листя до верхньої пари. Після цього слід занурити живці в розчин корнеобразователя і висадити їх в горщики, які необхідно накрити плівкою. Слідкуйте, щоб приміщення з розсадою добре провітрювати і забезпечте рослинам регулярний полив.

Будьте в курсі всіх новин питомнику