Залучаємо птахів в сад

Залучаємо птахів в сад
Поради професіоналів 01.12.2013

Чи можна уявити собі справжній сад без птахів? Звичайно ж, ні!
Почути трель шпака, дати дитині помилуватися на справжню, живу пташку, дозволити собі не застосовувати хімікати там, де пернаті друзі захищають ваші рослини…
Ви легко зможете залучити в сад птахів, більш того – зробити ваш сад постійним місцем їх проживання: для цього достатньо слідувати деяким простим рекомендаціям.
Для того, щоб птахам сподобався ваш сад, необхідно, в першу чергу, забезпечити їх стабільним харчуванням в зимовий час. Їжу для птахів можна розкладати прямо в квітнику, можна розвішувати годівниці. Розвішуючи годівниці в саду, пам'ятайте про те, що є певні правила їх утримання в належному стані.
Годівниці розташовуйте на відкритих ділянках, які добре проглядаються, але, також не дуже віддалені від тих місць, які є середовищем природного проживання птахів. Такими місцями можуть бути, наприклад, дерева і чагарники. Птахи тут будуть максимально захищені від кішок і хижих пернатих. Годівниці повинні бути чистими.
Природно, необхідно стежити за регулярним поповненням свіжого корму, особливо – в зимовий час. На додаток до годівниць можна посадити садові рослини, плоди яких є природним кормом для птахів. Таким чином, ви зможете забезпечити птахів кормом навіть в той час, коли не перебуваєте постійно на своїй ділянці. Ці рослини не тільки корисні, але і дуже красиві: наприклад, можна висадити у вашому саду глід, вишню або декоративну яблуню.
Кроме корми, птахам необхідна вода в літній час. Якщо в саду немає природного джерела, то варто передбачити невеликий басейн або ванночки з водою. Тримайте воду в чистоті, регулярно змінюючи її. Взимку, коли вода замерзає, розколіть лід і наберіть свіжу воду. Найкраще, якщо ємність з водою буде мати змінну глибину: тоді водойма може бути придатний для купання птахів різних розмірів. За інших рівних умов птиці віддадуть перевагу дощову воду водопровідної.
Дерева і чагарники дають птахам не тільки корм, але ще і дах. Вічнозелені та інші щільні чагарники служать хорошими місцями для влаштування гнізд. Вони також забезпечують захист від холоду взимку і від палючого сонця влітку. Не варто забувати і про фактори, які можуть відлякати птахів. У деяких випадках їх відлякує гучний шум або домашні тварини, які можуть на птахів полювати.
Многие чагарники, традиційно використовувані в якості живої огорожі, забезпечать птахам не тільки місце для гніздування, а й «будівельний матеріал» у вигляді опалого листя і дрібних гілочок для виготовлення гнізд.
Можна надати птахам можливість вити гнізда самим, але можна також влаштувати для них будиночки своїми силами. Житла для птахів можна купити готові, а можна і зробити самостійно: створення шпаківні – досить захоплююче заняття для молодших членів сім'ї.
Внутрішній розмір дна шпаківні краще вибрати в межах 13-14 см, діаметр льотка (дірки для «входу» в будинок) - 4,5-5 см; льоток найкраще розміщувати на висоті 15-20 см від дна шпаківні. Щоб шпаківню був досить теплим, дошки для його виготовлення потрібно брати не менше 2 см завтовшки. Стінки потрібно щільніше пригнати одна до іншої. Щороку в шпаківні слід проводити «генеральне прибирання», робити це найкраще восени. Для того, щоб була можливість проводити таке прибирання, кришку будиночка роблять знімною.
Внутренние стінки будиночка повинні бути зроблені з необструганной деревини: по гладкій поверхні лапки будуть ковзати, і птиці будуть відчувати дискомфорт під час годування пташенят, залазячи в будиночок.
Кращий матеріал для виготовлення шпаківні: дуб, береза. Ялина або сосна теж підійдуть, але вони недостатньо довговічні.
Вішають будиночки для птахів на висоті від 3 до 6 метрів, з невеликим нахилом вперед, найкраще - з південного боку стовбура дерева. Простежте, щоб гілки не стикалися з передньою стінкою будиночка – щоб уникнути візиту кішки.
Найкраще прив'язати шпаківню до дерева дротом, підклавши під неї дерев'яні брусочки товщиною 3-4см.замість дроту можна також використовувати просмолену мотузку. Можна також прикріпити до задньої стінки шпаківні металевий гачок, за допомогою якого будиночок можна повісити на горизонтальній гілці, ближче до стовбура дерева.
Бажаємо вам успіху, нехай ваш сад стане по-справжньому Садом вашої мрії!

Будьте в курсі всіх новин питомнику