Як підготувати ділянку до зими

Як підготувати ділянку до зими
Поради професіоналів 20.09.2012

Мої вікна виходять на сусідську ділянку. "Господарів" у неї багато, але до зими його ніхто і ніколи не готує. Фруктово-листяна підстилка лежить до весни, а кілька померлих в різні роки дерев, укупі з ще живими, але ніколи не знали обрізки яблунями, носять горду назву «сад». Хтось скаже, Не моє це справа, кожен вільний робити (або не робити) на своїй ділянці те, що він хоче. Це було б так, якби садові шкідники не мали ніг і крил. Звичайно, питання про те, як підготувати ділянку до зими, стосується не тільки саду, але так як саме він вимагає серйозних трудовитрат, з нього і почнемо.
Фруктові дерева вимагають щорічної обрізки. Як правило, цим ми займаємося навесні, але восени в обов'язковому порядку видаляємо всі пошкоджені вітром або зламалися під вагою врожаю гілки. До настання морозів необхідно зняти з гілок муміфіковані плоди, так як саме вони є джерелом плодової гнилі. Не можна залишати плоди і під деревами.
Опале листя частково закладають в компостні купи, частково прикопують під деревами. Спалювати листя не можна з двох причин. По-перше, це шкідливо для навколишнього середовища, по-друге, в листі зимують не тільки шкідливі, але і корисні комахи і мікроорганізми. Щоб захистити дерева від розтріскування кори, їх білять вапном. У сонячні дні в кінці зими стовбур дерева нагрівається, а вночі сильно охолоджується. Вапно або спеціальна Садова фарба вбереже дерева від пошкоджень. Особливу увагу слід приділити молодим рослинам. Можливо, буде потрібно їх утеплити: укрити пристовбурний простір листям і присипати її (щоб не зміталася вітром) землею.
Щоб захистити дерева, виноградники і кущі від вимерзання, їх рясно поливають.
Багаторічні трав'янисті рослини також вимагають турботи. Квіти, суниця, підзимові посадки і посіви утеплюють шаром мульчі. Особливу увагу в питанні про те, як підготувати ділянку до зими, слід приділити цибулинних. Вони часто вимерзають або вимокають. Завбачливо укривши лілії, тюльпани і нарциси спанбондом, ви можете не побоюватися ранньої весни з подальшими заморозками. Ретельно перевірте грядки з суницею і видаліть кущі з ознаками сірої гнилі. Суниця також потребує укриття. Це може бути лапник або будь-який покривний матеріал.
Моєю головною турботою в тому, як підготувати ділянку до зими, є троянди. Вже з середини вересня я перестаю їх обрізати. Чому? Щоб не провокувати зростання нових пагонів. Вони все одно не встигнуть порадувати квітами, а харчування у куща відберуть. У минулому році я випробувала новий спосіб осінньої обрізки: тепер я обрізаю троянди дуже високо. Так як вимерзати втечу починає зверху, висока обрізка дозволяє навесні формувати кущ так, як хочеться мені, а не за принципом «що залишилося». Я чула, що деякі любителі троянд взагалі не проводять осінню обрізку, вони просто пов'язують кущ в сніп. Незважаючи на те, що я намагаюся не сильно ускладнювати собі життя зайвими роботами на ділянці, поки випробувати цей спосіб я не зважилася. Троянди я обрізаю і прикопують землею на одну третину висоти куща. Якщо у вас є газон, його треба постригти до настання морозів. В зиму газон повинен» входити " з травою висотою не більше 5 мм.Так він краще перенесе холоду. Ось, мабуть, і всі основні роботи з підготовки ділянки до зими. І нехай сад приносить вам тільки радість!

Будьте в курсі всіх новин питомнику