Як підготувати рослину до посадки

Як підготувати рослину до посадки
Поради професіоналів 01.06.2013

 

Готуємо місце
Перед тим, як посадити куплене рослина, необхідно прополоти місце, на яке збираємося його посадити. Особливо старанно видалити багаторічні бур'яни (наприклад, кульбаба, пирій, Березка, чортополох), так як вони відростають з невеликих залишилися частин.

Величина посадкової ями
Викопуємо яму в два рази більше, ніж кому або коренева система рослини, щоб при укоріненні воно могло використовувати родючий грунт, якій буде засипаний кому рослини. Важлива також глибина посадки: рослина необхідно розташувати в ямі так, щоб воно виявилося на тій же глибині, що і росло раніше. Рослини, посаджені занадто дрібно, нестабільні і дуже чутливі до посухи. Посаджені занадто глибоко, особливо на важких і мульчувати грунтах, гірше приживаються і навіть завмирають.

Приготування грунту для заповнення посадкової ями
Покращуємо структуру і родючість існуючої грунту, викопаної з ями: бідну і пропускається збагачуємо гумусом, додаючи компост або родючу садову грунт; для глини або суглинку додаємо пісок, роздроблену кору або торф, а дно ями розпушуємо і сипем шар гравію в якості дренажного шару. На бідних грунтах можна використовувати комплексне мінеральне добриво. Дуже хорошим доповненням є перегнилий гній, але він повинен використовуватися за кілька місяців до посадки. Під Вересові рослини подкисляем грунт до pH 4,5-5,5 додаючи торф, верхової торф або заповнюючи посадкову яму субстратом, призначеним для цієї групи рослин.

Підготовка рослин
У контейнері
- поливаємо або опускаємо в воду.
Ком рослини повинен бути добре зволожений, завдяки чому не розсиплеться і буде захищати коріння при розміщенні в посадковій ямі.

- виймаємо з контейнера.
Акуратно притримуючи рослина біля основи надземної частини, знімаємо контейнер з кореневої системи (якщо це неможливо, розрізаємо або кілька разів постукуємо об край столу або лавки, щоб відокремився).

- підрізаємо і звільняємо коріння.
Якщо, після зняття контейнера, коріння утворюють собою густу і переплетену сітку-акуратно розрізаємо ножем або секатором, звільняємо пальцями.

 Рослина з комом
- опускаємо в посадкову яму
Обережно переносимо рослина і розміщуємо в ямі так, щоб кому не розсипався. Завдяки цьому воно швидше приживаються на новому місці. Тканина або сітку, що захищає кореневу систему, можна акуратно надрізати і залишити, вона з часом згниє і не буде заважати росту коренів.

Рослина з відкритою кореневою системою (з голим коренем)
- намачиваем коріння
Затоплюємо коріння у воді на 3-5 годин. Завдяки цьому, в клітинах, що втратили воду, відновиться тургор.

- обрізаємо коріння
Видаляємо пошкоджені коріння, а решта злегка укорочуємо. Завдяки цьому коренева система буде простимульована для утворення нових коренів. Рослина швидше подолає стрес від пересадки і добре вкорениться.

 

Будьте в курсі всіх новин питомнику