ПРИРОДНИЙ СТИЛЬ ТА ФІЛОСОФІЯ ЕКО-САДУ

ПРИРОДНИЙ СТИЛЬ ТА ФІЛОСОФІЯ ЕКО-САДУ
Сад мрії 29.06.2023

Ідеї, що надихають сучасних творців

Урбанізовані території XXI сторіччя - це виклик для сучасних ландшафтних дизайнерів. Все більшої популярності набирають ідеї не “насилля” над природою, а взаємодії із нею. Потроху відходять у минуле дорогі та складні у догляді “парадні” сади із величезними газонами, складними топіарними формами й мішаниною екзотичних видів, абсолютно не пристосованих для умов конкретної ділянки. 

А що ж приходить натомість? - Насамперед, це природні сади (так звані “natur garden”), ідеї створення яких були започатковані Пітом Удольфом та його послідовниками (Thomas Rainer, Claudia West, …).

Основні принципи створення природних садів, які підтримує “Сад мрії”®:

1. ВЗАЄМОДІЯ ПОПУЛЯЦІЙ РОСЛИН, А НЕ ІЗОЛЬОВАНІ ІНДИВІДИ

Рослини - декоративні чагарники, багаторічні квіти, декоративні трави - сприймаються як групи сумісних один з одним видів, що взаємодіють між собою та місцевістю, де ростуть.

2. СТРЕС ЯК КОРИСНИЙ ФАКТОР

Ділянки із “складними” екологічними умовами - це лише потенційна можливість для створення цікавого ландшафту. У вас сухий пісчаний грунт на ділянці? - імітуйте ландшафт пустелі або степу… Малоосвітлена ділянка? - створіть цікавий “лісовий” ландшафт.

3. СТВОРЕННЯ ЩІЛЬНОГО "ЗЕЛЕНОГО ПОКРИТТЯ" ДЛЯ ҐРУНТУ НА ДІЛЯНЦІ

Посадки багаторічників повинні бути розташовані дуже щільно, ярусами, щоб зовсім не залишилося клаптиків “голої” землі. Рослини - декоративні чагарники, багаторічні квіти, декоративні трави - утворюють ніби “одне ціле” із навколишнім ландшафтом. Сади, створені за цим принципом, потребують лише мінімального догляду!

4. ПОСАДКА ПОВИННА БУТИ ПРИВАБЛИВОЮ ДЛЯ ОКА

Гармонія кольорів та певна композиційна єдність - це невіддільна (частина/ознака) риса екосаду. Якщо з часом якісь рослини розростаються, композиційна єдність втрачається - то таку посадку потрібно буде трохи “підкоригувати”.

5. "НАЗАД ДО ПРИРОДИ"

Ландшафти, що імітують "архетипи" лугу, лісу, степу, ніби повертають нас до тих безтурботних часів, коли людство було ближче до природи і жило у цілковитій гармонії із навколишнім середовищем. Саме тому прихильники екосадів вважають, що подібні посадки вкрай позитивно впливають на душевний стан сучасних жителів міст, звиклих до урбаністичних пейзажів.

"Природні сади" ніби повертають нам спокій та рівновагу, відчуття цінності життя та надію на краще.

Принципи, перелічені вище, все частіше стають основою світогляду творців сучасних українських ландшафтів. Тому “Сад мрії”® пропонує замовникам більше ніж 1000 сортів, які можна використовувати у природних та екосадах. 

Це і злакові рослини (пенісетуми, міскантуси, молінії, вівсяниці, імперата, щучники…), і квітучі багаторічники - чистець, ехінацея, ліатріс, рудбекія, сідач, котовник, монарда, брунера, веронікаструм, геленіум, лабазник, перовскія, деревій… Колекція сукулентів для сухих ділянок також налічує безліч сортів молодил, делосперми та очитків, надзвичайно стійких до зовнішніх умов.

Сподіваємось, що прихильники natur garden знайдуть у нас все, що потрібно для ідеального саду!

 

Будьте в курсі всіх новин питомнику