Підживлення рослин влітку: що потрібно знати

Підживлення рослин влітку: що потрібно знати
Сад мрії 14.06.2023

 

1. Для чого потрібне підживлення рослин; Які рослини найбільше потребують підживлення
2. Які добрива обрати для рослин влітку?
3. Як зрозуміти, що рослині не вистачає поживних речовин?
4. Асортимент добрив від “Саду мрії”

1.Для чого потрібне підживлення рослин влітку; Які рослини найбільше потребують підживлення

Серед багатьох садівників існує стереотип, що рослини потребують підживлення лише навесні та восени. Але насправді є багато декоративних та овочевих культур, яким дуже необхідне додаткове внесення добрив саме в літню пору. 
Добрива, внесені влітку, сприятимуть підвищенню врожайності городини, більш тривалому та рясному квітуванню деяких кущів та багаторічних квітів, “врятують” від дефіциту корисних речовин ті “примхливі” культури, які погано переносять вирощування на бідних  ґрунтах. 
Також не треба забувати, що постійне використання родючих земель для вирощування городини поступово сприяє їх виснаженню. 
Насамперед підвищену потребу у додаткових мікроелементах мають овочеві культури - гарбузові, картопля, перець, томати та рослини, у яких їх тривалий період квітування припадає саме на літо - троянди, гортензії, вейгели, вероніки... Також додаткового підживлення рослин влітку можуть потребувати т з них, що вирощуються у вазонах, бо у такому випадку вимивання корисних речовин із ґрунту під час поливу зазвичай йде дуже активно. - Особливо потребують добрив петунії та інші рясно квітучі однорічні квіти.

2. Які добрива обрати для рослин влітку?

Зазвичай це добрива із великим вмістом калію (K) та фосфору (P).
Калій сприяє рясному  та декоративному цвітінню, підвищує стійкість до хвороб та посухи. Особливо позитивний ефект при внесенні калію спостерігається у томатів, огірків, полуниці, винограду, квітів (у тому числі троянд).
Фосфор сприяє повноцінному плодоношенню, швидкому дозріванню фруктів та овочів, підвищенню імунітету рослин. Нестачу фосфору дуже погано переносять яблуні, персики, чорна смородина, полуниця та квітучі декоративні рослини.
Щоб садівнику-новачку було легше розібратися у розмаїтті калійно-фосфорних добрив, виробники зазвичай позначають на упаковках, для яких саме рослин їх продукція призначена.
Так, дуже розповсюджені добрива із позначками “для квітучих рослин”, “для томатів”, “для балконних квітів”, “для плодово-ягідних культур”.

3. Як зрозуміти, що рослині не вистачає поживних речовин?

Крім профілактичного внесення добрив підживлення рослин влітку буває ще й екстрене. Коли рослині настільки не вистачає поживних речовин, що це яскраво проявляється у її зовнішньому вигляді. - Такі стани дуже небезпечні для здоров’я рослин, бо можуть призвести до їх загибелі.
Нестача калію - листя набуває темного буро-фіолетового  відтінку, із часом опадає. Або на фоні здорового зеленого листя можуть з’являтись дірочки з пожовклими краєчками.
Нестача фосфору - листя темнішає, набуває блакитнуватого відтінку, може завертатися до стебла чи до середини.

4. Асортимент добрив від “Саду мрії

Садовий центр “Сад мрії” пропонує якісні добрива для будь-яких видів декоративних або овочевих культур. 
В наявності добрива як українського виробництва, так і від провідних європейських виробників -  наприклад, Compo (Німеччина) та “Agrecol” (Польща).
Послуга підбору найоптимальнішого варіанту підживлення рослин влітку для ваших “зелених улюбленців” від продавців-консультантів Садового центру абсолютно безкоштовна.

 

Будьте в курсі всіх новин питомнику