Парк у Синельниковому – центр для створення нового міста

Парк у Синельниковому – центр для створення нового міста
Сад мрії 10.10.2015

У місті Синельникове за участю компанії 'Сад Вашої мрії ®' проводиться будівництво нового, унікального для районних центрів Дніпропетровщини, парку. Нижче наводимо статтю, розміщену на інформаційному порталі "Синельникове".

Парк у Синельниковому – центр для створення нового міста
У Синельниковому гряде наймасштабніша за час незалежності реконструкція: місто отримає новий центр у зведеній з нуля парковій зоні. Головним ініціатором цього проекту є заступник губернатора Святослав Олійник. За його словами, парк – це один із ключових елементів великого плану щодо перетворення всього Синельникового. Тому особлива увага приділяється кожній деталі – від правильного вибору рослин та до великих інженерних робіт.

plan sin_1
Для реалізації задуму вже вдалося акумулювати близько 50 мільйонів гривень – і це не лише бюджетні кошти, а й вливання приватних інвесторів. Окрім нової паркової зони, буде профінансовано також ремонт доріг та створення соціальної їдальні для малозабезпечених. Синельникове, на думку Святослава Олійника, має всі можливості для того, щоб стати великим містом і центром тяжіння для суміжних районів.
За завданням Олійника до реалізації проекту виконавці підійшли дуже скрупульозно, старанно вивіряючи кожен нюанс. Навіть точно передбачили розсадку дерев і продумали, де буде рости якась квітка. І це не просто гучні слова: вже зібрано кошти, опрацьовано план дій та проведено переговори з постачальниками. До розробки залучені найкращі інженери, ландшафтні дизайнери та озеленення, яким поставлено конкретне завдання: зробити гарне перспективне місто.
Один із запрошених командою Олійника експертів – Лариса Зубова, президент об'єднання «Сад вашої мрії» – великого дніпропетровського садового центру, який має власний розплідник площею понад 30 гектарів. Саме висока якість роботи цієї компанії стала вирішальною при виборі оптимального постачальника рослин для нового парку Синельникове.
sin 02
Розвиток «Саду вашої мрії» розпочався понад десять років тому, коли садівники зіштовхнулися із проблемою відсутності якісного українського посадкового матеріалу. Імпортні рослини, звичайно, дуже гарні, проте вони погано приживаються у наших кліматичних умовах. «Посадковий матеріал ми привозили з Угорщини, Польщі, Нідерландів, Німеччини та інших країн. Але в Західній Європі клімат набагато вологіший, ніж тут, у степах Дніпропетровщини, і, наприклад, деревам був потрібен ще тривалий період для адаптації. Тоді ми зрозуміли, що необхідно організувати свій розплідник. Наразі ми «з нуля» вирощуємо повністю акліматизовані рослини», – розповіла експерт.
Звичайно, слова про Європу вже давно набили оскому українцям. Але робота з рослинами в розпліднику, обраному для озеленення Синельникове, справді викликає прямі аналогії: дерева вирощуються за дотримання кращих європейських і світових стандартів, з правильними кронами, в ідеальному грунті і навіть в особливих горщиках.
sin 03
Експерт розповіла, що відколи почала їздити закордон, зауважила, наскільки далекі від стандарту наші міські насадження: «дерево має рости правильно: має бути потужний центральний стовбур, від якого пропорційно відходять гілки. Для цього потрібно спочатку формувати крону і виводити центральний провідник».
Якість обраного посадкового матеріалу справді складно переоцінити. «Сад вашої мрії» став і залишається першою в Україні компанією, яка правильно вирощує не тільки алейні дерева, чагарники та хвойні рослини, але навіть трави та багаторічні квіти. За словами керівника, це вимагає великого вміння, ретельного підходу та інвестицій: «Ми купуємо черешок за кордоном і завдяки сучасним технологіям та якісним компонентам отримуємо дуже рівний стандартний матеріал. Маленькі дерева ми підв'язуємо до довгих бамбукових стрижнів, щодня стежачи за процесом зростання. Гілки, які ростуть неправильно, обрізаються. Так ми формуємо потужну пружну крону, де немає нічого зайвого. Обсяги виробництва вимірюються тисячами дерев».
Завдання, поставлене перед «Садом Вашої мрії» щодо створення парку в Синельниковому, полягає не тільки у вирощуванні та постачанні рослин, а ще й в експертній оцінці та коригуванні проекту. Після детального аналізу фахівці центру внесли свої пропозиції щодо покращення плану, допомогли спеціалістам дооформити певні зони та правильно підібрати посадковий матеріал – більш невибагливі, міцні та посуховитривалі рослини.
sin 04
Експерти також детально заглибилися в тематичну канву парку: з центральної алеї можна буде пройти на красивий круглий оглядовий майданчик із фонтаном та чудовим видом на озеро. Тут буде створено квітучу алею з декоративних квітів. «Але ми не хочемо робити за звичною схемою – це будуть не ряди, не грядки, не квадрати – це будуть масиви високорослих багаторічних квітів і високих трав. Я завжди любуюся, як англійські та голландські майстри садять довгі-довгі алеї з квітами такими «плямами». Ми втілимо ці ідеї тут, у Синельниковому», – розповіла керівник садового центру.
На схемі парку вздовж озера окремо стоїть «Алея закоханих». І все продумано до дрібниць – тут будуть застосовані «романтичні» дерева: горобини, берези та сливи писсарді з червоною кроною. Це ніжні ажурні дерева з рухомим листям, що створюють романтичну обстановку. Ще є зона «Сосновий бір», де посадять лише сосни. На широкій «Парадній алеї» в центрі парку зростатиму троянди, а обрамлятимуть її потужні платани – величезні дерева, які накриватимуть тінню всю алею і по ній завжди приємно прогулятимуться.
Синельниківський парк створюється «на віки»: у ньому будуть використані так звані «цінні дерева» – це невибагливі довговічні велетні, які можуть зростати понад 300 років. При правильному та професійному підході тут зростуть столітні дуби та платани, липи з величезними стовбурами та правильними кронами.
Експерт розповіла, що при первісному плануванні в деяких областях парку було перевищено норму посадки. «Це радянська помилка – садити більше, адже все одно частина пропаде. Так, густо посаджені рослини швидко тягнуться вгору, але так само швидко стають крихкими та нестійкими. У наших же рослин стовідсоткове приживання, тому що вони вирощуються вже адаптованими до наших умов. Їх можна садити за світовими нормами – рідко посаджені дерева чудово та правильно розвиваються. Для кожного дерева, як і для кожної людини, потрібен життєвий простір», - зауважила Зубова.
Як зазначав раніше в інтерв'ю одній із Синельниківських газет ініціатор проекту реконструкції міста Святослав Олійник, саме створення нового парку замислювалося для того, щоб оточити людей красою та настроїти суспільство на творчий лад.
Важко не погодитися з його словами про те, що коли людина перебуває в красивому просторі, то це ушляхетнює і спонукає до дії: «людина за своєю природою завжди прагне красивого, навіть на побутовому рівні – вона прагне мати гарний будинок або автомобіль. Він же не стане вдома, скажімо, кидати сміття на підлогу. А коли навколо гарний простір, людина стає більш відповідальною і починає любити та захищати свій простір. Люди почнуть більше цінувати своє місто та оберігати його».

Будьте в курсі всіх новин питомнику