Лаванда

Лаванда
Сад мрії 13.05.2013
Властивості і застосування лаванди

У давнину лаванда вузьколиста, як і деякі інші ароматичні трави, широко застосовувалася в медицині, культурі і торгівлі. У Стародавньому Єгипті лаванду називали індійськими колосками, завдяки її властивостям вона була широко поширена. Пахощі з лавандового масла були широко поширеним товаром і супроводжували знатних людей протягом життя. Запах лаванди в похованнях єгипетських фараонів зберігався протягом трьох тисяч років!
За легендою, вигнаним з раю Адаму і Єві Бог подарував лаванду і розмарин, щоб полегшити їх земне життя: розмарин для підтримки бадьорості, а лаванда - для душевного спокою.
Поступово лаванда потрапила в Центральну Європу і незабаром стала широко популярна.  Лаванду, як вважалося в середньовіччі, слід застосовувати для відлякування диявола; таким чином, лаванда стала одним з аксесуарів священнослужителів. Прості люди носили хрестики з висушеної лаванди, а також вішали їх над дверима. Лаванда здавна частий гість монастирських садів. У XIV столітті з'явилися перші духи, в складі яких використовувалося масло лаванди і розмарину. Духи із застосуванням лаванди в той час називали угорською водою, люди вважали, що вони допомагають зберігати красу і молодість. Коли садово-паркове мистецтво вступило в період бароко, лаванда стала популярною рослиною. Вона знайшла застосування в парковому мистецтві, можна сказати, що її вважали символом любові і краси. До сих пір лаванду використовують в косметичній і парфумерній галузях, в кулінарії і в побуті.

Застосування лаванди.

Ванна і душ з лавандою
З давніх давен і до сьогоднішніх днів збереглося уявлення про те, що лаванда є хорошим заспокійливим засобом. Якщо додати лаванду в ванну, то все приміщення наповниться специфічним ароматом. Змішуючи насіння лаванди з сіллю або цукром на масляній основі (в якості основи може виступати лавандова олія), отримуємо натуральний скраб для тіла.

Лаванда в медицині
Лаванда застосовується як засіб при головних болях і болях в суглобах, а також при захворюваннях горла. Широко застосовується лавандовий смроп як заспокійливий засіб при неврозах, тахікардії, як спазмолітик при захворюванні шлунково-кишкового тракту. Лаванду використовують при лікуванні запалення сечового міхура. Лаванда також має тонізуючу дію.
Для приготування лавандового сиропу свіжі верхівки лаванди вагою 200 г заливають окропом, об'ємом 0,5 л. Необхідно дати добу для настоювання, при цьому бажано укутати ємність. Після настоювання довести настій до кипіння, залити їм другу партію верхівок лаванди в кількості 200г; настій знову загортають і дають настоятися протягом доби. Після цього настій фільтрують, додають півкілограма цукрового піску або аналогічну кількість меду. Цукор розмішують до повного розчинення і варять, помішуючи, на слабкому вогні, до придбання сиропом густої консистенції.
Зберігають сироп в темному, прохолодному місці. Приймають його за погодженням з лікарем, найчастіше - по 1 ч.л., запиваючи водою, 3 рази на день, за 30 хвилин до їди.

Будьте в курсі всіх новин питомнику