Кольквіція чарівна

Кольквіція чарівна
Сад мрії 15.05.2013

 

Кольквіція чарівна насправді виправдовує свою назву, будучи одним з найкрасивіших декоративно квітучих чагарників. У цій рослині все привертає увагу: і квіти – дзвіночки, і красива листя, і форма куща.

Цвіте кольквіція довго, з травня по червень. Ніжно-рожеві, немов перламутрові, квіти виділяють ніжний аромат, який приваблює бджіл, джмелів і метеликів. Листя має вишукану, своєрідну форму.

До недавнього часу цей чарівний чагарник був явно недооцінений, в останні роки він активно використовується в ландшафтних композиціях. Кольквіція невибаглива, вона добре приживається в будь-який, добре культивованої садовому грунті. Цей чагарник, як і багато вихідців з Китаю, віддає перевагу сонячним місцям. Однак півтінь теж підходить для його нормального розвитку.

Як солітер цей чагарник додасть потрібний акцент в композицію, особливо добре він буде виглядати на тлі газону або, наприклад, біля Червоної цегляної стіни. А висаджена уздовж кордону ділянки, кольквіція може стати прекрасним елементом живоплоту. Її можна комбінувати з бузком, дейцией і вейгелою. Утворена цими чагарниками живопліт може стати справжньою окрасою ділянки.

В групових посадках кольквіція відмінно грає роль домінуючого елемента композиції. Квітучі Хмари кольквіціі прекрасно поєднуються з рослинами, квітучими блакитними квітами. Вероніка дібровна, синюха блакитна, герань гімалайська – ось відмінні партнери для кольквіціі. Висаджена на передньому плані ясколка повстяна своїм біло-сріблястим покривом може дати прекрасне полотно для картини. А можна відтінити принадність кольквіціі густим килимом пурпурового карликового барбарису (наприклад, барбарис Тунберга Atropurpurea Nana).

В процесі догляду за садом бажано дати рослині достатньо місця, не обмежувати його розвитку. Обрізку можна проводити лише для легкого підправлення форми чагарнику після цвітіння.
Бажаємо вам удачі у вирощуванні цієї прекрасної рослини!

 

Будьте в курсі всіх новин питомнику