Як вибирати і купувати рослини

Як вибирати і купувати рослини
Сад мрії 30.05.2013
Як вибирати і купувати рослини

Чим керуватися при покупці рослин?
Купуйте перевірені сорти рослин в авторитетних розплідниках або садових центрах, де можна отримати вичерпну і професійну інформацію про них. Важливо, щоб сорт був чітко визначений, так як у одного виду - кілька сортів, що розрізняються за характеристиками і швидкості росту – наприклад, Thuja occidentalis 'Danica' і 'Smaragd'. Пам'ятайте, рослини, вирощені в м'якому кліматі, погано переносять суворі умови і легко підмерзають.
Вибирайте екземпляри зі здоровими листям, без ознак хвороби або слідів шкідників. Чагарники і багаторічники повинні бути розгалуженими, тобто мати багато гілок, а дерева — прямий і неушкоджений стовбур.

Способи приготування рослин для посадки

Рослина в контейнері
Рослини в контейнерах, приготовані до продажу, можна купувати і висаджувати весь вегетативний сезон. Перевірте якість кореневої системи-коріння повинні бути здорові і густі.

Рослина з грудкою
Копані Рослини відкритого грунту, з грудкою, упакованим в мішковину або сітку, готуються в розсадниках з березня до середини травня або з вересня до кінця жовтня. У ці періоди вони потрапляють у продаж. Вибираючи рослину, зверніть увагу, щоб кому був компактним, не пошкоджений. Після покупки рослини можна зберігати деякий час, але краще відразу ж посадити.

Рослина без кома (з відкритою кореневою системою)
Рослини з відкритою кореневою системою пропонуються два рази на рік: ранньою весною і восени. Перевірте якість кореневої системи-коріння повинні бути здорові і неушкоджені. Важлива пропорція між надземної і підземної частиною - вони повинні бути майже однаковими. Ці рослини повинні бути посаджені якомога швидше, щоб уникнути висихання коренів.

Позначення рослин в торгових центрах
Рослина, готове до продажу, повинно мати етикетку з назвою виду і сорту, хоча б на латинській мові. Завдяки цьому ми отримуємо інформацію про висоту, форму і вимоги, що купується рослини. Все частіше рослини позначені кольоровими етикетками з фотографією, описом і короткою інформацією про вимоги і використанні. Це спрощує вибір і подальший догляд за рослиною.

Садові рослини

Перевезення і зберігання куплених рослин
Перевозимо куплені рослини в найкоротший час (слід подбати про затінення, щоб рослини не перегрілися, відкриту кореневу систему прикрити, щоб уникнути висихання). Рослини з грудкою і в контейнерах розставляємо, а з відкритою кореневою - прикопують (або поміщаємо в ємність і обсипаємо субстратом). Стежимо, щоб грунт навколо коренів — незалежно від виду приготування придбаних рослин - була вологою, тобто систематично поливаємо. Чим швидше рослини будуть посаджені на постійне місце, тим краще.

Будьте в курсі всіх новин питомнику