Райська яблуня - чарівність і користь

Райська яблуня - чарівність і користь
Сад мрії 06.01.2014

Цим яблуням останнім часом приділяється багато уваги-і не дивно, з урахуванням того, скільки корисних і декоративних якостей поєднують ці рослини.  Різноманіття сортів дозволяє підібрати дерево C різною формою крони (плакучої, компактної, інші типи - за бажанням садівника), з різноманітними квітами і плодами.
Яскравий рожево-малиновий квітковий сплеск навесні у рослин змінюється блискучою листям різних відтінків-в залежності від сорту. А з липня настає яблучний феєрверк і триває до глибоких морозів. У період плодоношення дерева притягують погляд і як-би виступають на перший план по відношенню до інших рослин. Біля такого вбраного деревця комфортно відпочивати в літню пору, не втомлюєшся милуватися ними в період осінньої зміни забарвлення листя.
Декоративні яблуні з дрібними плодами прийнято називати «райськими». Їх плоди за змістом біологічно-активних речовин перевершують великоплідні сорти, при цьому мають масу корисних якостей. Плоди райки можна вживати свіжими і використовувати для приготування варення і повидла, а також в якості прикраси десертів.
Декоративні яблуні довговічні, стійкі до морозу і посухи, виносять запилення, загазованість і засолення грунту. Разом з тим відзначимо, що вони віддають перевагу сонячним місцям і не люблять застою вологи. Посадка їх досить проста, догляд і обрізка такі ж, як і для звичайних яблунь.
Нижче наводимо характеристики 5 найпопулярніших сортів декоративних яблунь, пропонованих нашим розплідником.
Яблуня Golden Hornet-невелике дерево, в молодому віці росте строго вертикально, крона густа і воронкообразная, з часом з мальовничо звисаючими бічними гілками. Досягає у висоту 4-5 м., завширшки до 4 м. листя блискуче, зелене. Цвітіння-рясне (Травень), бутони рожеві, квітки - білі, прості. Плоди-численні, дрібні, золотисто-жовті. Коренева система стрижневого типу до 1,5 м.даний сорт дуже толерантний до розміщення поруч інших рослин.
Яблуня Everest-невелике дерево, досягає висоти 4-6 м.Крона широкопірамідальна до 5 м в діаметрі, бічні гілки розлогі, з віком злегка звисають. Листки чергові, яйцеподібні, іноді 3-х лопатеві, краї зубчасті, темнозелені, матово-блискучі. Цвіте в травні. Квіткові бруньки червоні. Квітки білі з рожевими смужками по краях пелюсток, прості, до 3,5 см в діаметрі. Плоди округлі або злегка сплюснуті, до 2,5 в діаметрі, оранжево-червоні, в червону смужку, тонка плодоніжка.
Яблуня John Downie-пряме, незначно розпростерте дерево висотою 4-8 м, шириною 3-5 м.Листки чергові, широкояйцевидні, темно - зелені, блискучі. Цвітіння-рясне (Травень), квіткові бруньки рожеві, квітки - білі, прості. Плоди-численні, невеликі, темно-жовті, з сонячної сторони - яскраво-червоні, з тіньової темно - жовті до темно - помаранчевих.
Яблуня Red Obelisk-новий сорт яблуні з никнуть звисаючими гілками. Висота до 6 м, ширина крони близько 2,5 м.квітки численні, рожево-білі, цвітіння в травні. Плоди блискучі червоні яблучка.
Яблуня Royal Beauty-плакучий сорт яблуні. Форма крони в молодому віці Плакуча, пізніше - більш широка, зонтична. Листя пурпурні протягом усього сезону. Квітки численні, темно-червоно-пурпурові; цвітіння - травень. Плоди-темно-червоні дрібні яблучка.

Будьте в курсі всіх новин питомнику