Декоративні шавлії: міфи і факти про найстійкішу рослину у саду

Декоративні шавлії: міфи і факти про найстійкішу рослину у саду
Сад мрії 20.05.2024
Цілюща шавлія - панацея від хвороб

Латинська назва шавлії - salvia - походить від лат. “salvere”, що у перекладі означає “бути здоровим”. Ще давні римляни та греки почали помічати цілющі властивості шавлії. - У Давньому Римі, де піклування про гігієну тіла було важливою частиною повсякденної культури, існувала традиція приймання ванн із відвару шавлії. Римляни вважали такі ванни надзвичайно корисними для душі та тіла.

Історія поклоніння цілющим властивостям шавлії мала продовження у Середньовіччі. Люди стали сприймати шавлію як панацею, універсальний засіб проти всіх хвороб. Саме шавлія була головним компонентом сотень рецептів алхіміків. Окрім іншого, її вважали необхідною складовою для отримання так званого “філософського каменю”.

Цікаво зазначити, що не тільки греки, римляни й жителі Середньовічної Європи захоплювались лікувальними властивостями шавлії - в арабському світі рослину також вважали джерелом здоров’я та довголіття. До наших днів зберігся стародавній арабський вислів: “Нащо людині помирати, якщо у її саду росте шавлія?- Проти влади смерті росте у садах шавлія!”. Із шавлії заварювали лікувальні чаї, настоянки, відвари, прикладали листя до шкіри.

У сучасній медицині лікувальна сила шавлії підтверджена безліччю досліджень. Протизапальні, протимікробні, антиоксидантні властивості шавлії вже добре відомі науковій спільноті. Також підтверджена здатність шавлії покращувати пам’ять, когнітивні функції у людей з хворобою Альцгеймера та допомагати підтримувати жіночий гормональний баланс - особливо під час менопаузи.

Як доглядати за шавлією у саду

Природний ареал існування шавлії - країни Середземномор’я, тому вона добре пристосована до виживання у спекотних та посушливих місцях. - Часто “дикі” шавлії можна зустріти на сонячних схилах, узбіччях доріг…

Рослина не потребує частого поливу. Натомість потребує добре дренованих ґрунтів. При посадці обов’язково зробіть дренаж із камінців або керамзиту шаром у 5-7 см - це вбереже вашу рослину від згубного для неї застою вологи та замокання коренів.

Що стосується додаткового підживлення - то воно для шавлій не обов’язкове - рослини добре витримують вирощування на бідних ґрунтах…Але на початку весняного сезону можна додати трохи азотних добрив, щоб стимулювати зростання пагонів.

Одна з найважливіших процедур по догляду за шавлією - обрізка після цвітіння. Як тільки суцвіття зів’януть, їх необхідно буде видалити, вкоротивши пагони. Видалення пагонів, що відквітли, простимулює наступну хвилю цвітіння, а також сприятиме збереженню компактної форми та декоративного вигляду кущів.
Більшість сортів шавлії пристосувалися до холодних зим нашого клімату, тому додаткового укриття у холодну пору року не потребують. Для молодих посадок рекомендовано лише мульчування простору коло кореневої системи корою або сухим листям.

Найдекоративніші сорти шавлії від “Саду мрії”

Шавлія дібровна “Schneehugel” - оригінальний сорт із білосніжним забарвленням суцвіть. Ідеальне рішення для білого саду. Універсальний у поєднаннях. Гармонізує композиції із надто “пістрявим” та невпорядкованим поєднанням кольорів. Сягає до 40-50 см у висоту та близько 40 см у діаметрі. Зимує без укриття. Цвітіння тривале, протягом усього літа.
Замовити

Шавлія дібровна “Caradonna”  - знаменитий сорт із найтемнішим серед усіх шавлій фіолетовим відтінком суцвіть. Добре підходить для масової посадки, ефектно виглядає поряд із трояндами та півоніями. Сягає до 50-60 см у висоту, стебла високі та стрункі. Не боїться морозів. Цвіте з літа до перших осінніх днів.
Замовити

Шавлія “Sensation Rose” - компактний сорт для невеликих садів чи альпінаріїв. У дорослому віці сягає лише 25-30 см у висоту. Суцвіття поєднують пурпурові та світло-рожеві відтінки, що створює цікавий контраст
Цвітіння тривале, зимує без укриття.
Замовити

Розсадник “Сад мрії” має одну з найоригінальніших колекцій шавлій в Україні! В наявності білі, рожеві, блакитні та темно-фіолетові шавлії різних сортів. Якість саджанців гарантуємо!
 

 

Будьте в курсі всіх новин питомнику