Чина широколиста - красива кучерява рослина для Вашого саду.

Чина широколиста - красива кучерява рослина для Вашого саду.
Сад мрії 20.06.2022

Латинська назва походить від двох грецьких слів la - "дуже" і thuros - "привабливий".
Синоніми до назви цієї рослини: земляні горіхи, луговий горох, рожевий чин, мишки.
Легенда свідчить, що понад триста років тому один із сицилійських ченців відчув приємний запах квітучої рослини. У 1699 році насіння чину потрапило в Англію, де Роберт Уведаль - вчитель з Міддлсекса, почав культивування чини багаторічної.
Більш достовірною виглядає версія, згідно з якою з Еквадору та Перу ця рослина була завезена до Європи іспанськими завойовниками Латинської Америки. Як би там не було, але з півдня Європи ця рослина успішно переселилася на береги туманного Альбіону, де і з'явилася найбільша кількість сучасних сортів цієї декоративної рослини, яка також називається запашним горошком.
Чину, або запашний горошок, представлений численними видами - як однорічних, так і багаторічних рослин, у більшості з яких є чотиригранні стебла. Бічні гілки часто обганяють головне стебло за швидкістю зростання.
Однопарноперисті або 2-4 парні листи мають ланцетовидну форму, листочок закінчується вусиком або маленьким шипом. Прилистки – розміром менші, ніж самі листя.
Квітки Чини широколистої схожі на маленьких метеликів. Чашечка квітки має найчастіше косу трубку. Крила «метелика» прикріплені до човника. Суцвіття можуть складатися як із однієї, так і з двох квіток. Велика кількість декоративних сортів цієї рослини зумовлює різноманітність палітри кольорів чину. Квітки чини самозапильні.
Плід чини – а вона є бобовою рослиною – боб із двома крильцями. Насіння рослини клиноподібної форми.
За фарбуванням насіння і квіток виділяють три групи чини: білонасінні, світлонасінні та темнонасінні.
Чина широколиста, як і практично всі бобові, має кореневу систему стрижневого типу, корінь глибоко проникає в грунт, при цьому відбувається оптимальне використання вологи, що знаходиться в грунті. Співіснування цієї рослини з бактеріями, що збагачують ґрунт азотом, є додатковою перевагою чину широколистого.
Придбати цю чудову рослину Ви можете у нашому Інтернет-магазині або на торговому майданчику нашого Розсадника

Будьте в курсі всіх новин питомнику