Як зробити обрізку

Як зробити обрізку
Інструкції та рекомендації 03.07.2013

 

Щорічна обрізка

Обрізка, що стимулює цвітіння
Виконуємо в різний час, в залежності від того, на яких гілках чагарник зав'язує квітки:
квітки на річних пагонах. На пагонах минулого року, тобто квітучі навесні або на початку літа (Еріка, мигдаль трилопатевої, верба, керія, вейгела, дейція і ін.). Обрізку виконуємо після цвітіння, скорочуючи пагони від 1/3 до % довжини.Декоративні рослини
квітки на нових пагонах, що випускаються навесні, чагарники квітучі влітку або восени (буддлея Давида, гортензія деревоподібна, Верес, лаванда, гібіскус і ін.). Обрізаємо ранньою весною, сильно скорочуючи пагони. Завдяки цьому кущ набуває компактну форму, а на нових пагонах з'являються квітки. Троянди обрізаємо навесні: сорти багато - і Крупноквіткові, низько — 10-20 см над землею. Решта троянди (паркові, почвопокривні, в'юнкі) обрізаємо низько тільки після посадки, а в наступні роки обрізаємо хворі, слабкі, підмерзлі або загущающие кущ. Виламуємо нащадки від підщепи.

Періодична обрізка, що  стимулює цвітіння
У чагарників, на яких з'являються квітки по всій рослині - як на нових пагонах, так і на 2-3 літніх (форзиції, барбарис, кизильник, кольквіція, азалія, перстач, бузок, гамамеліс і ін.), обрізку виконуємо раз на 2-3 роки, видаляючи старі гілки, які не утворюють великих квіток. Це стимулює зростання нових, сильних і рясно квітучих пагонів.

Очищення від відцвілих суцвіть
Якщо у чагарнику немає декоративних плодів, рекомендується видалення сухих квіток перед зав'яззю. Це дозволяє рослині краще рости і не витрачати енергію на плодоношення.

Видалення сухих гілок
Можна виконувати весь рік, у міру необхідності, важливо обрізати гілки до живої деревини.

Обрізка живоплотів, формуюча та загущаяча
Вічнозелені хвойні та листяні чагарники, добре переносять обрізку (Тиси, кипарисовики, туї) обрізаємо ранньою весною, а потім, у міру потреби, влітку, щоб сформувати форму (червень-липень). Обрізаємо Тільки нові пагони, скорочуючи на половину.
Листяні чагарники обрізаємо перший раз після посадки, на вис. 10-15 см від основи, в результаті гілки краще розгалужуються і живопліт загущується знизу. У наступні роки, 2-3 рази за сезон, коротшають на половину, наближаючи огорожа до необхідної ширині і висоті.

 

Будьте в курсі всіх новин питомнику