Як правильно посадити рослину

Як правильно посадити рослину
Інструкції та рекомендації 19.06.2013

 

Розміщення в посадковій ямі і засипання грунтом

Рослина з відкритою кореневою системою
Коріння розкладаємо по горбку родючої землі, насипаному на дно ями. Для того, щоб вони не перепліталися, під час засипання ями родючим грунтом, злегка підтягуємо рослина до верху, завдяки чому коріння розпрямляються, а земля заповнює вільний простір між ними. Навколо великих екземплярів під час засипання ями, робимо це кілька разів. Коренева шийка повинна знаходитися на рівні ділянки або трохи нижче.

Рослина з грудкою і в контейнері
Розміщуємо в ямі кому так, щоб коренева шийка перебувала на рівні ділянки або трохи нижче — тек, як росла перед цим, а потім:
заповнюємо яму родючим субстратом
утрамбовуємо грунт. Утрамбовуємо (втоптуємо) землю, якою ми засипали коріння, стежачи за тим, щоб ущільнювати землю навколо кома, а не сам кому.
формуємо пристовбурні кола. Важливо, під час утрамбовування грунту, сформувати навколо рослини невелике заглиблення (пристовбурні кола), який полегшить полив. У ньому буде збиратися вода і потроху проникати в грунт.
поливати. Після посадки необхідно рясно полити рослину - навіть під час дощу. Особливо важливо поливати в літній період, так як рослини садимо в пік зростання розплідник рослин.

Підрізаємо наземну частину
Листяним чагарниках і деревах, посадженим з голим коренем, зменшуємо наземну частину. Обрізку виконуємо ранньою весною, відразу після посадки, а якщо садимо восени, то залишаємо на зиму і обрізаємо тільки навесні.
Гілки чагарників з відкритою кореневою укорочуємо, залишаючи 2-5 нирок на кожній. Деревам на 1/3 укорочуємо провідник і бічні пагони, щоб викликати загущення крони. Менш радикально обрізаємо хвойники з грудкою або контейнерні. Хвойні та листяні вічнозелені рослини не обрізаємо.

Мульчуємо
Мульчіруем грунт навколо рослин (шаром, не товще 5 см) сосновою корою, тирсою (подрібнені гілки і деревина) або гравієм, можна обсадити почвопокровними рослинами, щоб обмежити випаровування води і затримати ріст бур'янів.

 

Будьте в курсі всіх новин питомнику