Сади Англії. Частина II. Kiftsgate Court Garden

Сади Англії. Частина II. Kiftsgate Court Garden
Сад мрії 08.07.2014

 

 

Цей сад в тому вигляді, в якому ми можемо його бачити, створений трьома поколіннями прекрасних жінок: Хитер Мьюр, Дайані Бенні і Анною Чамберс. Зараз в Kiftsgate Court Garden живе третє покоління-внучка Хитер Мьюр і її чоловік, вони підтримують воістину чарівну пишність саду.
Історія ж самої садиби, яка послужила основою для саду, сходить до середини 18-го століття. Алея, обсаджена в'язами, була першим твором ландшафтного дизайну, створеного поетом і художником Вільямом Шенстоуном.
Частина будівель, сьогодні органічно вписаних в дизайн саду, були побудовані в кінці 19-го століття.

У 1918 році маєток було придбано подружньою парою Мьюр, спадкоємці яких почали останню, найбільшу, модернізацію садиби після 1981 року.
Хітер Мьюр не мала спеціальної освіти ландшафтного дизайнера, але все ж саме завдяки її таланту і ентузіазму були сплановані і споруджені основні живоплоти, доріжки, квітники, а також містки.

 


DSC03749 _
DSC03760 _
На початку 50-х років Артур Хіллер писав: "Кожен трояндовий кущ цього саду вирощений так пропорційно, що для традиційного садівника це стає одкровенням. Незважаючи на всю його пишність, цей сад підтримується твердою рукою і проникливим оком. Тут немає нічого, що росло б саме по собі: все підпорядковано певної мети. Мета ця - створення серії картин в кольорі, які насичені, але не кричущо. Це - кольори, які нагадують хороший гобелен".
IMG 5433__
Зараз територія саду дуже ефектна, тут яскраво виражений рельєф. Сад площею 2,4 га починається прямо від будинку і становить з ним єдине ціле. Будинок стоїть на краю високого крутого обриву, звідки в західному напрямку відкривається прекрасна панорама на річкову долину, пагорби і села. На краю обриву і на його майже прямовисній стіні, чіпко вхопившись корінням за грунт, ростуть дерева, переважно сосни.
IMG 5421_1
Під ними висаджені Декоративні чагарники. Петляючи, вниз спускається стежка, часто перетворюючись на сходи. Уздовж доріжки під пологом дерев висаджені тіньовитривалі трави. У самій нижній частині саду на великій галявині розташований басейн у формі суворого півкола.
IMG 5438__
У водному дзеркалі відображаються дерева і небо. Тут знаходиться Оглядовий майданчик, звідки можна милуватися далекими пейзажами.
 MG_5522__
Біля будинку сад оформлений в строгому класичному стилі.

IMG 5467__
Ділянка брукованими доріжками розділений на чотири квадрати. У центрі встановлено сонячний годинник. У кожній з чотирьох частин за низьким стриженим бордюром, що підкреслює чіткість планування, влаштовані пишні квітники.
Починається сад з тераси "чотирьох квадратів", вид на пагорби підкреслюється огорожею з барбарису Тунберга 'Rose Glow'. Закриваючи стіни будинку, росте величезна Магнолія Делавея. Навпаки-невеликий бордюр, заповнений трояндами, рослинами з пурпурової листям, а також жоржинами 'Bishop of Llandaff' і лобелією пурпурової.
Спускаючись на кілька кроків нижче, ми бачимо мощену майданчик, розділену на чотири квадранти, з сонячними годинами посередині. Незважаючи на те, що дизайн тут формальний, рослини дуже мальовничі. Групи півоній 'Bowl of Beauty' добре виглядають разом з незвичайною листям таких рослин, як шавлія candelabra і будлея Кріспа.
У широкому бордюрі (Wide Border) дизайнери постаралися досягти постійного цвітіння: від весни-латірус, епімедіум, хеллеборус, протягом літа і осені-герані, дзвіночки, пенстемони, цеанотуси, флокси…
IMG 5464__
Білий сад з фонтаном виправдовує свою назву – спочатку тут були висаджені рослини, квітучі білим. Згодом колірна гамма була дещо розширена, але білий лейтмотив залишився незмінним.
IMG 5456__
Бордюри з троянд приваблюють своїм буйством цвітіння, місцеві сорти троянд відомі по всьому світу.
Новий водний сад ('the new water garden') являє собою воістину чудове видовище. Бронзові фонтани у формі серцеподібних листя філодендронів, встановлені на стебла з нержавіючої сталі, являють собою фантастичне видовище, а звук капає з них води як ніби освіжає в полуденну спеку.
 MG_5486_1
Дизайн жовтого бордюру ('Yellow Border') являє собою чудову комбінацію жовтих троянд 'Graham Thomas' з блакитними дельфініум навпроти желтолістного японського клена 'Aureum' і пурпурно-гобеленової огорожі.
Оригінальні статуї чудово вписуються в дизайн, особливо це помітно на північній межі саду, де шотландські сосни поєднуються з білими, червоними і варіегатнимі листяними рослинами.

 

Будьте в курсі всіх новин питомнику